Český telefon 725 471 327 Email: pujcovna@kefalonie-pujcovna.cz

Thassos - počasí

Počasí obecně

Thassos je ostrov v Egejském moři, který má příjemné středomořské podnebí. Letní měsíce jsou teplé a suché, s teplotami kolem 30 °C během dne a mírnými teplotami okolo 20 °C v noci. Podzimy jsou mírné s příjemnými teplotami kolem 25 °C během dne a s chladnějšími nocemi. Zimy jsou mírné, ale vlhké s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Jarní měsíce jsou opět mírné s teplotami kolem 20 °C během dne a mírnými nocemi.

Thassos je celkově slunný ostrov s mnoha hodinami slunečného svitu, přičemž počasí se může lišit v závislosti na ročním období. V letních měsících se očekává málo srážek, zatímco v zimě jsou srážky častější a mohou být větší intenzity. V létě může být občas cítit silný vánek, který přináší osvěžení, zatímco v zimě jsou větry častější a silnější.

Obecně lze říci, že Thassos je nejlepší v období od května do září, kdy jsou nejteplejší teploty a nejlepší podmínky pro plavání. Avšak i mimo hlavní turistickou sezónu, Thassos nabízí svým návštěvníkům příjemné podnebí a klidnou atmosféru.

Thassos - počasí podle měsíců

Leden: Leden je měsíc s chladnějším a vlhkým počasím. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 °C a srážky jsou časté. V zimě může na ostrově sněžit, ale není to obvyklé. V noci se teploty mohou snížit až k 5 °C.

Únor: Únor na Thassosu stále přináší chladnější počasí s průměrnou teplotou kolem 11 °C. Srážky jsou stále časté, ale množství srážek klesá v průběhu měsíce. V noci se očekávají teploty okolo 6 °C.

Březen: Březen je mírnější než předchozí měsíce s průměrnou teplotou kolem 13 °C. Srážky klesají a slunce se objevuje častěji. Noci jsou stále chladné s teplotami kolem 8 °C.

Duben: Duben přináší teplé a slunné počasí s průměrnou teplotou kolem 16 °C. Srážky jsou stále možné, ale množství srážek klesá v průběhu měsíce. Noci jsou stále chladné s teplotami kolem 11 °C.

Květen: Květen je měsíc s teplým a slunným počasím. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C a srážky jsou minimální. V noci se očekávají teploty kolem 15 °C.

Červen: Červen je jedním z nejteplejších měsíců na Thassosu s průměrnou teplotou kolem 25 °C. Srážky jsou stále velmi nízké a slunce svítí celý den. V noci se očekávají teploty kolem 19 °C.

Červenec: Červenec je měsíc s nejteplejším počasím na Thassosu s průměrnou teplotou kolem 28 °C. Srážky jsou stále velmi nízké a slunce svítí celý den. V noci se očekávají teploty kolem 22 °C.

Srpen: Srpen je měsíc s teplotami podobnými jako v červenci s průměrnou teplotou kolem 28 °C. Srážky jsou velmi nízké a slunce svítí celý den.

Září: V září se na ostrově Thassos pomalu ale jistě přehoupává počasí k podzimním teplotám. Průměrná teplota vzduchu klesá na 26 °C během dne a 18 °C v noci. Voda je stále teplá, kolem 23 °C, a moře je klidnější, což poskytuje ideální podmínky pro plavání. I když jsou zářijové dny stále slunečné, je možné, že se objeví krátkodobé bouřky.

Říjen: Říjen je v Thassosu poměrně klidný a tichý měsíc, s méně turisty než v létě. Průměrná denní teplota je kolem 22 °C, zatímco v noci klesá na 13 °C. Voda už není tak teplá, ale stále se drží kolem 20 °C. V tomto období může být více deště, občasné bouřky a silný vítr.

Listopad: Listopad je na ostrově Thassos poměrně chladný a deštivý měsíc. Průměrná denní teplota klesá na 16 °C, zatímco v noci může klesnout na 7 °C. Voda se ochlazuje na 17 °C, což je příliš chladné na plavání. V tomto období se může objevit více deště a silných větrů.

Prosinec: Prosinec na Thassosu znamená zimu. Denní teploty klesají na průměrných 12 °C, zatímco noční teploty klesají na 4 °C. Voda se ochlazuje na 14 °C, což je příliš studené na koupání. V této době roku může být více deště a silných větrů.

 

National Friend Logo

Kontaktujte nás

National Friend Car Rental
Antonis Antoniou
Limenaria Thassos, 64002
T/F: (+30) 25930-52877
M: (+30) 69749-30719
Email: info@national-friend.gr

Working Hours

Monday - Friday: 9am - 22:30pm
Saturday & Sunday: 9am - 22:30pm
George Hotel Limenaria Thassos Egeo Travel